ОУ "Гоце Делчев" - Штип

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Гоце Делчев"“

Место
Општина: Штип
Нас. место: Штип
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште "Гоце Делчев" се наоѓа во Штип, општина - Штип.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]