ОУ „Гоце Делчев“ - Центар

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од ОУ "Гоце Делчев" - Центар)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Гоце Делчев“

Место
Општина: Општина Центар
Нас. место: Центар
Основни информации
Контактни информации

Гоце Делчевосновно училиште во Центар, општина Центар, Скопје.[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]


Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)