ОУ „Гоце Делчев“ - Гостивар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Гоце Делчев“

Поглед кон училишната зграда
Поглед кон училишната зграда
Место
Општина: Општина Гостивар
Нас. место: Гостивар
Основни информации
Контактни информации

Гоце Делчевосновно училиште во Гостивар, Општина Гостивар[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Во основното училиште „Гоце Делчев“ во Гостивар секоја година се одржуваат натпревари по математика кои понекогаш се општински а понекогаш се одржуваат на ниво на нашава држава. Исто така секоја година се одржуваат и натпревари за осмите одделенија по физика итн..

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „УСАИД инвестира во ОУ "Гоце Делчев" во Гостивар“. Општина Гостивар. 16 септември 2009 год. Посетено на 2010-10-21. Проверете ги датумските вредности во: |date= (help)