ОУ „Гоце Делчев“ - Габрово

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од ОУ "Гоце Делчев" - Габрово)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Гоце Делчев“

Primary school Goce Delchev - Gabrovo (1).JPG
Место
Општина: Струмица
Нас. место: Габрово
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

„Гоце Делчев“основно училиште во Габрово, Општина Струмица .

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]