ОУ „Васил Главинов“ - Велес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„„Васил Главинов““
Место
Општина: Општина Велес
Нас. место: Велес
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште "Васил Главинов" се наоѓа во Велес, општина - Велес.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]