ОУ „Јосип Броз Тито“ - Валандово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„ОУ "Јосип Броз Тито"“
ОУ "Јосип Броз Тито" - Валандово.jpg
Место
Општина: Валандово
Нас. место: Валандово
Основни информации
Директор: Младен Костадинов
Настава на: Македонски Јазик
Контактни информации

Основното училиште "Јосип Броз Тито" се наоѓа во Валандово, општина - Валандово.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

ОУ Валандово има учествувано на многу натпревари.

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Ѓорге Иванов - Претседател на Република Македонија

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]