ОУ „Јордан Хаџи-Константинов Џинот“ - Велес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Јордан Хаџи-Константинов Џинот"“
Место
Општина: Велес
Нас. место: Велес
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште "Јордан Хаџи-Константинов Џинот" се наоѓа во Велес, општина - Велес.

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]