Прејди на содржината

ОК Струмица

Од Википедија — слободната енциклопедија
ОК Струмица
Целосно имеОдбојкарски клуб Струмица
Основан1947
СалаПартизан

Капацитет: 300)
ТренерМакедонија Кире Ричлиев
ЛигаПрва лига
2017-20181
Дресови
Домашни бои
Гостински бои
Шампиони
None

ОК Струмица — одбојкарски клуб од Струмица, Македонија. Клубот бил формиран во 1947 година.