Нуте (Анхалт)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нуте (Анхалт)
Nuthe bei Walternienburg.JPG
Местоположба
Физички особености
Особености на сливот

Нуте (Анхалт) е река која тече низ источниот дел на германската сојузна држава Саксонија-Анхалт и десна притока на реката Елба.

Поврзано[уреди | уреди извор]


Координати: 51°59′51″N 11°53′26″E / 51.99750° СГШ; 11.89056° ИГД / 51.99750; 11.89056