Нојндорф кај Лобенштајн

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нојндорф кај Лобенштајн
Грб на Нојндорф кај Лобенштајн
Нојндорф кај Лобенштајн is located in Германија
Нојндорф кај Лобенштајн
Управа
Земја Германија
Покраина Тирингија
Округ Зале-Орла
Општ. заед. Зале-Ренштајг
Градоначалник Манфред Јан (ДХС)
Основни податоци
Површина 11,80 км2
Надм. височина 650 м
Население 689  (31 декември 2006)
 - Густина 58 жит/км2
Други информации
Часовен појас CET/CEST (UTC+1/+2)
Рег. табл. SOK
Пошт. бр. 07356
Повик. бр. 036651
Портал www.gemeinde-neundorf.de
Местоположба на Нојндорф кај Лобенштајн во рамките на округот Зале-Орла
Карта
Координати 50°26′0″N 11°36′0″E / 50.43333° СГШ; 11.60000° ИГД / 50.43333; 11.60000Координати: 50°26′0″N 11°36′0″E / 50.43333° СГШ; 11.60000° ИГД / 50.43333; 11.60000

Нојндорф кај Лобенштајн (германски: Neundorf bei Lobenstein) — општина во округот Зале-Орла, во Тирингија, Германија.

Наводи[уреди | уреди извор]