Норихиро Ниши

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Норихиро Ниши
Norihiro Nishi.jpg
Лични податоци
Роден на 9 мај 1980 (1980-05-09) (42 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1999–2011 Júbilo Iwata
2012–2013 Tokyo Verdy
2014 Police United
Репрезентација
2004 Јапонија Јапонија 5 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Норихиро Ниши (роден 9 мај 1980) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2004 5 0
Вкупно 5 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]