Норбит

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Норбит (англиски: Norbit) е американски филм (романтична комедија) од 2007 година, во режија на Брајан Робинс. Главните улоги ги толкуваат: Еди Марфи и Тенди Њутн.

Содржина[уреди | уреди извор]

Норби е сосема обичен човек, кој е одгледан од господинот Вонг. Тој е штотуку оженет со огромната Распучија, доживува шок, бидејќи во градот ненадејно се враќа неговата младешка љубов Кејт. Со тоа започнуваат неговите неволји, бидејќи тој сака да ја обнови врската со Кејт, но да го зачува бракот со Распучија.[1] [2] [3]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 865, 23.1.2015, стр. 16.
  2. Антена, број 866, 30.1.2015, стр. 14.
  3. „Норбит“, Антена, број 870, 27.2.2015, стр. 14.