Нов Чифлик (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Нов Чифлик)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Нов Чифлик може да се однесува на некое од следниве места:

  • Нов Чифлик — историско село во Кумановско
  • Нов Чифлик (Хлои) — село во Костурско, Егејска Македонија
  • Нов Чифлик (Борово) — село во Неврокопско, Пиринска Македонија