Нова џамија (Поповјани)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нова џамија

Поглед на селската џамија

Координати: Координати: 41°36′52.54″N 21°00′26.59″E / 41.6145944° N; 21.0073861° E / 41.6145944; 21.0073861
Место Поповјани
Управа Кичевско муфтиство
Архитектура
Минариња 1

Нова џамија — нова селска џамија во селото Поповјани, во Општина Кичево, Македонија.

Местоположба[уреди | уреди извор]

Џамијата се наоѓа во средишниот дел на селото Поповјани.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]