Ноа Камдем

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ноа Камдем (роден на 4 мај 1998 година во Нирнберг) е германски кошаркар. Тој игра за ПС Карлсруе, тим кој се натпреварува во пониските лиги. Висок е 195 сантиметри и игра на позиција крило.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]