Нинослав Константиновиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нинослав Константиновиќ
Податотека:Ninoslav Konstantinovic.jpeg
Роден22 март 1978
Белград, Србија
Статусво бегство

Нинослав Константиновиќ (22 март 1978 во Белград) — српски криминалец, член на Земунскиот клан и еден од учесниците во атентатот врз српскиот премиер Зоран Џинџиќ.

За учеството во атентатот бил обвинет од страна на Белградскиот суд и осуден на 30 години затвор[1]

Константиновиќ се наоѓа во бегство.

Наводи[уреди | уреди извор]