Никос Спиропулос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Никос Спиропулос
Νίκος Σπυρόπουλος
Nikolaos Spiropoulos.jpg
Лични податоци
Полно име Никос Спиропулос
Роден на 10 октомври 1983 (1983-10-10) (38 г.)
Роден во Атина, Грција
Висина &100000000000001720000001,72 м
Позиција одбрана
Клупски податоци
Сегашен клуб ФК Панатинаикос
Број 31
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2001–2004 PAS Giannina 33 (1)
2004–2008 ФК Паниониос 51 (1)
2008– ФК Панатинаикос 98 (1)
Репрезентација
2007– Грција 23 (1)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 22 април 2012.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 12 октомври 2011

Никос Спиропулос (грчки: Νίκος Σπυρόπουλος) (роден на 10 октомври 1983 во Атина) — грчки фудбалер, кој моментално настапува за екипата на ФК Панатинаикос. Тој игра на позиција одбрана.