Никополски Санџак

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Никополски санџак)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Никополскиот санџак припаѓал на Румелискиот вилает.

Кази во Никополскиот санџак[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]