Никола Митревски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Никола Митревски
Nikola Mitrevski
Лични податоци
Роден(а) 3 октомври 1985
Битола, Југославија
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина 188
Тежина 84
Позиција голман
Клупски податоци
Тековен клуб С.Л.Бенфика
Број 16
Сениорски клубови
Македонија

Никола Митревски (роден на 3 октомври 1985[1]) е македонски ракометар кој игра за екипата на С.Л.Бенфика во Португалската прва лига. и за Македонската ракометна репрезентација.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „архивска копија“. Архивирано од изворникот на 2013-03-28. Посетено на 2011-06-14.