Никола Карчев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Никола Карчев
Лични податоци
Полно име Никола Карчев
Роден во    Скопје
Положба одбрана
Сениорска кариера1
Години Клуб Наст. (гл-ви)*

2000-2005
2005-2007
2007-2008
2008-2009
2009

Македонија ФК Вардар
Македонија ФК Работнички
Албанија ФК Елбасани
Русија ФК Терек
Македонија ФК Вардар
   

1 Настапи и постигнати голови како сениор
се брои само домашна лига г.)
* Настапи (Голови)

Никола Карчев — македонски фудбалер. Својата кариера ја започнал во младинските тимот на Партизан во Белград во Србија. Тој го направил своето деби во професионалната кариера во Вардар во Скопје, каде што тој играл 5 сезони и освоил две шампионски титули. Потоа тој се преселил во друг клуб во Скопје, Работнички Кометал, и додал уште една титула во Македонската лига. Тој отидел во албанскиот KF Elbasani тим за сезоната 2007/2008 и беше избран за најдобар играч на тимот.