Николај Христов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Николај Веселинов Христов е бугарски фудбалер, роден 1 август 1989 година. Моментално игра за ФК Пелистер од Битола, Македонија.