Николас Васкес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Николас Васкес
Nicolás Vázquez (15193652136) (cropped).jpg
Николас Васкес во Времеплов. 2014 година
Роден(а)Николас Васкес
ЗанимањеГлумец, пејач
Активен2003 – сè уште
СопружникМереседес Фуенес (24 април 2006 — 20 август 2007)
Вонб. другарХимена Акарди (2007 - сè уште)

Николас Васкес (шпански: Nicolás Vázquez) (роден 12 јуни 1977) — аргентински глумец и пејач, најдобро познат по своите улоги во Ангели, Пиратска душа и Бескрајно лето.