Николас Васкез

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Николас Васкез
Роден(а)Николас Васкез
ЗанимањеАктер, пејач
Активен2003 – сè уште
СопружникМереседес Фуенес (24 април, 2006 — 20 август, 2007)
Вонб. другарХимена Акарди (2007 - сè уште)

Николас Васкез (шпански: Nicolás Vázquez) (роден 12 јуни 1977) е аргентински глумец и пејач, најдобро познат по своите улоги во Ангели, Пиратска душа и Бескрајно лето.