Николаос (принц на Грција)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Принц Никола
Сопружник Принцеза Татјана Блатник
Династија Династија Шлезвиг-Холштајн-Сондербург-Гликсбург
Татко Константин II
Мајка кралицата Ана Марија

Никола , принцот на Грција и Данска (грчки: Νικόλαος της Ελλάδος; роден на 1 октомври 1969) е вториот по големина син и трето дете на Константин II, кралот на Елините и кралицата Ана Марија.