Никита Медведев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Никита Олегович Медведев ( руски: Никита Олегович Медведев, 17 декември 1994) е руски фудбалер кој игра на позицијата голман за ФК Рубин Казањ. [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Рекордсмен РПЛ Никита Медведев перешел в «Рубин»“. Реальное время. 2020-08-17. Посетено на 2020-08-17.