Не мешај се, Џо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Не мешај се, Џо e американски филм, во режија на Питер Тјуксбери. Главните улоги ги толкуваат: Елвис Присли, Џоан Блондел и Берџес Мередит.

Содржина[уреди | уреди извор]

Во оваа вестерн музичка комедија, Елвис присли го игра јавачот на родео од Навахо, Џо Лесен Облак. Тој и неговиот татко му даваат интересна понуда на конгресменот. Ако нивниот експеримент се покаже успешен, тие очекуваат помош за целиот народ на Навахо.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 841, 8.8.2014, стр. 16.