Прејди на содржината

Нешто помеѓу

Од Википедија — слободната енциклопедија

„Нешто помеѓу“ (српски: Нешто између) – југословенски филм од 1982 година, во режија на Срѓан Карановиќ. Главните улоги ги толкуваат: Драган Николиќ, Предраг Мики Манојловиќ и Карис Корфман.[1]

Синопсис

[уреди | уреди извор]

Една Американка доаѓа во Белград за да го посети својот стар пријател. Меѓутоа, во Белград, на егзотичната граница меѓу истокот и западот, таа станува дел од љубовен триаголник.