Нехир Ердоган

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Нехир Ердоган (турски: Nehir Erdoğanе, родена на 16 јули 1980 во Измир) е турска глумица.

Основното и средното образование го завршила во родниот град, а по ова завршила на Универзитетот Мармара на факултетот по економија и административни науки.

Својата актерска кариера ја започнала кога имала 22 години во серијата "Koçum Benim".

Филмографија[уреди | уреди извор]

Филм[уреди | уреди извор]

Серии[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]