Ненад Нацев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ненад Нацев
Националност Македонец
Познат по улогата во:
Врба
Занимање глумец

Ненад Нацев — македонски глумец.

Филмографија[уреди | уреди извор]

Филмографија на глумецот Ненад Нацев
Год. Назив Улога
2000.-те
2005. Контакт Телохранител 1
2010.-те
2013. Between Јоцо
2014. Аудиција Јури
2014. До балчак Пере
2014. Среќна Нова 1903 ТВ-филм Васил Чакаларов
2015. Последниот Македонец Германос Каравангелис
2015. Карма Такси возачот
2018. Преспав Ристе
2019. Врба Бранко
2020.-те
2022-2023. Бистра вода Шабан

Надворешни врски[уреди | уреди извор]