Нема ангели

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Нема Ангели — германска женска музичка група создадена во 2000 година. Групата се состоела од членовите на групата Надја Бенаиса, Луси Ѓаковска, Сенди Мелинг, Ванеса Петруо и Џесика Валс. Најголем успех на оваа група е учеството на евровизија во 2008 година.

Нема ангели за време на нивниот настап на финалето на Евровизискиот натпревар на 24 мај 2008 година во Белград, Србија