Немања Чаласан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Немања Ќаласан
Лични податоци
Роден на 17 март 1996 (1996-03-17) (23 г.)
Роден во Суботица, СРЈ
Висина &100000000000001880000001,88 м
Позиција центар бек
Клупски податоци
Сегашен клуб Спартак Суботица
Број 40
Младинска кариера
Спартак Суботица
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2014–2015 Бачка 1901 12 (0)
2015– Спартак Суботица 23 (1)
2015–2016Бачка 1901 (позајмица) 26 (4)
Репрезентација
2016– Србија Србија 20 3 (0)
2017– Србија Србија 1 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 4 април 2017.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 4 април 2017

Немања Ќаласан (роден 17 март 1996 во Суботица) — српски фудбалер кој моментално игра за Спартак Суботица.[1] Висок е 1,88 м и игра на позицијата централен одбранбен играч.[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Немања Ќаласан“ (српски). fkspartak.com. 4 April 2017. 
  2. „Немања Ќаласан“ (српски). srbijafudbal.com. 4 April 2017. 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]