Немања Радоја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Немања Радоја
Nemanja Radoja.JPG
Радоја во 2015
Лични податоци
Полно име Немања Радоја
Роден на 6 февруари 1993 (1993-02-06) (30 г.)
Роден во Нови Сад, СР Југославија
Висина &100000000000001860000001,86 м
Позиција дефанзивен играч за врска
Клупски податоци
Сегашен клуб Леванте
Број 6
Младинска кариера
Војводина
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2011–2014 Војводина 48 (1)
2011ЧСК (позајмица) 11 (0)
2012Цемент Беочин (позајмица) 10 (1)
2014–2019 Селта Виго 115 (1)
2019–2022 Леванте 66 (1)
Репрезентација
2016– Србија 2 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 17 април 2018.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 2 септември 2017

Немања Радоја (српски:Немања Радоја роден на 6 февруари 1993 година) — српски професионален фудбалер кој игра за шпанскиот клуб Селта Виго како дефанзивен играч за врска.

Клупска кариера[уреди | уреди извор]