Недоразбирање (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Недоразбирање е филм во режија на Грегор Николас. Главните улоги ги толкуваат: Раде Шербеџија, Александра Вујчиќ, Џулијан Аранга, Мартин Цокас итн.

Содржина[уреди | уреди извор]

Иван е бегалец од Хрватска кој живее во Оукленд, Нов Зеланд. Неговата ќерка Нина, и покрај острите забелешки од страна на татко ѝ, сака да го живее животот на свој начин. Таа работи во еден ресторан каде што Еди, нејзиното момче, работи како готвач. За пари, таа се согласува да стапи во лажен брак со еден Кинез, кој исто така, е вработен во ресторанот.[1][2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Недоразбирање“, Антена, број 884, 5.6.2015, стр. 16.
  2. „Недоразбирање“, Антена, број 870, 25.2.2015, стр. 27.