Негреира

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Река во општината

Негреираопштина во покраината Ла Коруња од автономната заедница Галиција, Шпанија. Има површина од 115.10жит/ км км2, население од 6,453 жители (2004).