Негреира

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Негреира е општина во Шпанија која се наоѓа во Провинцијата Ла Коруња, во автономната покраина Галиција . Има површина од 115.10 km km², и население од 6,453 жители (2004).