Прејди на содржината

Негован (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Негован може да се однесува едно од следниве места:

Егејска Македонија[уреди | уреди извор]

  • Негован (грч. Фламбуро) — село во Леринско, Егејска Македонија
  • Негован (грч. Ксилополи) — село во Лагадинско, Егејска Македонија

Бугарија[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]