На врвовите од прстите

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

На врвовите од прстите е американски филм, во режија на Метју Брајт. Главните улоги ги играат: Метју Меконахи и Гери Олдман.

Содржина[уреди | уреди извор]

Керол е талетнирана сликарка и независна жена, која се вљубува во Стивен, а за него не знае ништо, освен дека ѝ се допаѓа. Кога таа ќе остане бремена, Стивен ја открива мрачната тајна за неговото семејство: сите членови на семејството се џуџиња, освен него, а тоа е случај и со неговиот брат-близнак, Ролфи. Керол и Стивен мора да се соочат со фактот дека можеби и нивното бебе ќе биде џуџе.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 862, 2.1.2015, стр. 27.