Нацрт за живеење (филм од 1933)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Нацрт за живеење (англиски: Design for Living ) - американски филм од 1933 година, во режија на Ернст Лубич според сценариото на Ноел Кауард и Бен Хехт. Главните улоги ги играат: Фредрик Марч, Гари Купер и Миријам Хопкинс.

Синопсис[уреди | уреди извор]

Една жена не може да одлучи кого да избере од двајцата мажи која ја сакаат. Поради тоа, тројцата се сложуваат да се обидат да живеат заеднички како пријатели...[1]

Наводи[уреди | уреди извор]