Национална опера и балет (Софија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Национална опера и балет
Податотека:Sofia-opera-gruev.JPG
Карта
Општи податоци
ГрадСофија
ЗемјаБугарија

Националната опера и балет е културна институција која се наоѓа во Софија, Бугарија.