Нахорево

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нахорево
Држава Босна и Херцеговина
ЕнтитетФедерација Босна и Херцеговина
Часовен појасСЕВ (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)СЕЛВ (UTC+2)

Нахорево - село во Општина Центар, во градот Сараево, Федерација Босна и Херцеговина, Босна и Херцеговина.

Население[уреди | уреди извор]

Етнички состав, попис од 1991 година[уреди | уреди извор]

вкупно: 697

Библиографија[уреди | уреди извор]

  • Официјални резултати од книгата: Етнички состав на населението во Босна и Херцеговина, по општини и населени места, 1991. попис, Завод за статистика Босна и Херцеговина - Билтен бр.234, Сараево 1991 година.