Нахалат Шива

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Нахалат Шива (хебрејски: ‎נחלת שבעה,) е населба кој се наоѓа во Ерусалим, Израел. Се наоѓа блиску улицата Јафа, и била една од првите населби изградени надвор од стариот дел од Ерусалим.