Прејди на содржината

Наталија Проскурина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Наталија Проскурина
Медали
Кану спринт мажи

ИКФ Светски Кану Спринт Првенства

Бронзен медал – трето место 2010 Познањ K-1 4 x 200 м

Наталија Проскурина — руска кануистка-спринтер која што се натпреварува од доцните 2000-ти. На 2010 ИКФ Светските Кану Спринт Првенства во Познањ, таа го освои бронзениот медал во дисциплината К-1 4 х 200 метри.