Наталија Проскурина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Медали
Кану спринт мажи

ИКФ Светски Кану Спринт Шампионати

Бронза 2010 Познањ
K-1 4 x 200 м

Наталија Проскурина е руска кануистка-спринтер која што се натпреварува од доцните 2000-ти. На 2010 ИКФ Светските Кану Спринт Шампионати во Познањ, таа го освои бронзениот медал во дисциплината К-1 4 х 200 метри.

Наводи[уреди | уреди извор]