Насуф Камери

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Насуф Камери
Nasuf Kameri
РодUshtria Clirimtare Kombetare.jpg ОНА
Битки/војниВоен конфликт во Македонија, 2001

Насуф Камери (албански: Nasuf Kameri; Тетово) е поранешен член на ОНА.

Камери бил еден од главните активисти на „НДК“ во дијаспората. Живее и работи во Виена, Австрија.

Наводи[уреди | уреди извор]