Нарилос дел Реболар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Нарилос дел Реболар
Поглед кон црквата во Нарилос дел Реболар
Поглед кон црквата во Нарилос дел Реболар

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаНарилос дел Реболар
Површина
 • Вкупна17 км2 (7 ми2)
Население (2018)
 • Вкупно50[1]
 • Густина3,7/км2 (100/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Нарилос дел Реболар — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт