Нарилос дел Аламо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Нарилос дел Аламо
Панорамски поглед на Нарилос дел Аламо
Панорамски поглед на Нарилос дел Аламо

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаНарилос дел Аламо
Површина
 • Вкупна29 км2 (11 ми2)
Население (2006)
 • Вкупно122
 • Густина4,2/км2 (110/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Нарилос дел Аламо — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.