Наото Отаке

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Наото Отаке
Лични податоци
Роден на 18 октомври 1968 (1968-10-18) (54 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1991–1997 Yokohama Flügels
1998–2001 Kyoto Purple Sanga
Репрезентација
1994 Јапонија Јапонија 1 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Наото Отаке (роден 18 октомври 1968) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1994 1 0
Вкупно 1 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]