Прејди на содржината

Наоемон Шимизу

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Наоемон Шимизу
Лични податоци
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
Rijo Club
Репрезентација
1923 Јапонија Јапонија 2 (1)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Наоемон Шимизу — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1923 2 1
Вкупно 2 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]