Намрунска тврдина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Намрунската тврдина
Namrun Kalesi
Lampron castle.jpg
Општи податоци
ГрадМерсин
ЗемјаТурција

Намрунската тврдина (турски: Namrun Kalesi)) е тврдина која се наоѓа во Камлијајла, Мерсин, Турција.