Назми Сулејмани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Назми Сулејмани
Nazmi Sulejmani
ПрекариАроша
РодUshtria Clirimtare Kombetare.jpg ОНА
Битки/војниВоен конфликт во Македонија, 2001

Назми Сулејмани (албански: Nazmi Sulejmani; Арачиново, Скопско, 16 февруари 1965) е поранешен член на ОНА.