Надица Богевска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Надица Богевска
Основни податоци
Родено имеНадица Богевска
Познат(а) и какоНаде
Роден(а)17 октомври 1991
Македонија Охрид, Македонија
Жанр(ови)Поп
Хаус музика
Рап музика
Рок
Занимање/њаПејач, композитор, изведувач на гитара, текстописец
Години активност2008-
Веб-местоНадица на Facebook

Надица Богоевска е позната пејачка во Република Македонија. Се прослави со својата музичка нумера „Фатална девојка“. Истата нумера беше промовирана за јавноста со соодветен запис на порталот Кајгана. Кон крајот на 2009 година Надица ја промовираше својата втора нумера, "Љубовта доаѓа тивко".