Надежда Кучер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Надежда Кучер
Надежда Кучер Фотограф Геннадий Авраменко.jpg
Основни податоци
Роден18 мај 1983
Минск, СССР СССР
Жанр(ови)класична музика
Занимање/њаоперска пејачка

Надежда Кучер (родена на 18 мај 1983) е оперска пејачка (сопран).